RME


חברת RME היא חברה של צוות צעיר ודינאמי בעלי חזון וקריאטיביות מקצועיים בנושא אודיו אשר גם גרמו לנו לפריצות דרך משמעותיות בכרטיסי קול בשנים האחרונות. RME היא מחלוצות האודיו האיכותי באולפנים האישיים והמקצועיים. תפיסת עולמה הייחודית הטוענת כי איכות הצליל ותכונות השימוש המתכוננות באופן מתמשך אל צרכי המשתמש הוכיחו את עצמן והפכה אותה ליצרן המוביל בעולם של כרטיסי קול מקצועיים. ביסוד כל כרטיסי הקול ניצב מיקסר דיגיטאלי מובנה מבוסס חומרה ( Totalmix ) המאפשר מגוון רחב של יכולות ניתוב. החברה הוקמה בשנת 1996 ומאז פיתחה וייצרה כרטיסי קול אשר גרמו למהפיכה בעולם האולפנים והמוסיקאים. חברת די-אנד-די הינה הנציגה הבלעדית בישראל.

Babyface

RME חשפו כרטיס חדש שעתיד לצאת בקייץ בפורמט USB ובמידות קטנות במיוחד. הכרטיס הנושא את השם "RME-BabyFace" יכיל את אותם ממירים וקדם מגברים מה FireFace800 זוכה הפרסים, חיבוריות ADAT, יציאת אוזניות, והזנה חשמלית ממשק ה USB במארז מתכת חזק ואיכותי תוצרת גרמניה כמו שאנו רגילים מ RME. כשמדברים על איכות סאונד גבוה RME נמצאים בליגה משלהם, ה- BabyFace מכיל אלקטרוניקה איכותית במיוחד, ממירים מהדור החדש ביותר וטכנולוגית SteadyClock המבטיחה המרה באיכות הגבוה ביותר. הפריאמפים המובנים נשלטים דיגיטלית על ידי התוכנה, ומכילים מעגל אנלוגי איכותי הכולל הגברה של עד 65dB בקפיצות של 1dB ורעש עצמי נמוך. כמובן שכל ההגדרות נשלטות תוכנה וניתנות לקיבוע ולחזרה מהירה לסשן נבחר. מבחינת חיבורים ה BabyFace לא "תינוק", ומכיל סה"כ 10 כניסות ו-12 יציאות ( 2 כניסות ו-4 יציאות אנלוגיות + 8 ערוצי כניסה\יציאה דיגיטלים דרך ADAT ) ויציאת אוזניות נפרדת מיציאת המוניטורים (מעולה ל DJ ולהופעות בכלל). החיבורים כמובן מאוזנים ומגיעים בצמה המכילה חיבורי XLR תוצרת Neutrik. חיבור DI איכותי מובנה הלקוח מה FireFace800 מאפשר כניסה ישירה לגיטרה או כל כלי אחר וחוסך חומרה נוספת. כניסה ויציאת MIDI מהירה במיוחד של 16 ערוצים מאפשרת חיבור כלי נגינה אלקטרונים ללא צורך בממשק נוסף. השליטה על המכשיר מתבצעת על ידי זוג לחצנים וחוגה השולטים על הפרמטרים החשובים בכרטיס ומספקים שליטה מהירה כמו Gain למיקרופון, ווליום אוזניות ומוניטורים, DIM ובחירת ערוץ כניסה. חיווי האות מבוצע על ידי 11 מנורות LED לכל צד. טכנולוגית ה USB הלקוחה מה FireFace UC מציגה מהירות שלא נראתה בשום ממש USB אחר, תחת MAC או PC הכרטיס מציג השהייה שבד"כ מוצאים רק בממשקים פנימיים. ממשק התוכנה תוכנן לגמרי מחדש ומציג ניהול מהיר יותר של השליחות ואף אפקטים מובנים אשר חלקם עובדים על ה DSP המובנה, בינהם EQ,Compressor,Reverb ו- Delay. כמובן שכמו בכל כרטיס תוצרת RME קיימת תמיכה מלאה בתוכנת DIGICheck הניתנת חינם למשתמשי RME ומציגה מגוון כלים מקצועיים לחיווי,בקרת אות והקלטת כונן.

מחיר: 3990₪

HDSP-9652 כרטיס קול PCI

כרטיס קול בעל כניסות דיגיטאליות בלבד, לבעלי ממירי ADAT איכותיים המחפשים את השעון של RME, ה- SteadyClock המפורסם והדרייברים היציבים והנוחים זהו הפתרון המושלם 12 חודשי אחריות.

מפרט טכני

  • 2 כניסות \ יציאות מידי ו- Word Clock.
  • 3 ADAT Ports ל - 24 כניסות ויציאות של דיגיטל אודיו, סנכרון Pin 9
  • ניתן להוסיף הרחבת כניסות \ יציאות אנלוגית

מחיר: 4100₪

Fireface UFX

60 ערוצי אודיו, פריאמפים קצה עליון נשלטים דיגיטאלית, ממירים ברמת רפרנס ועבודה מלאה ב 192kHz.

הערה: ה Fireface UFX אינו מחליף את ה Fireface 800 אלה מתווסף למשפחת ה Fireface של RME ונחשב לכרטיס קול הטוב בעולם מבחינת איכות, ביצועים, תכונות וגמישות.

הכרטיס מציג השהייה אולטרה נמוכה בחיבור USB ו- FireWire המשולבת בדרייבר האגדי של RME המעניק יציבות ומהירות. דחיית Jitter מתקדמת, תמיכה בעוצמות עבודה מקצועיות, מצב StandAlon מתקדם, תוכנת DIGICheck לחיווי ואנליזה ועבודה דומה כמעט לחלוטין מול Windows או Mac.

ה FireFace-UFX מכיל את תוכנת ה Totalmix-FX: מיקסר ומטריקס קצה עליון הפועל על שני מנועי DSP בשילוב עם עיבוד דינאמי, EQ, רוורב ודיליי בתדר דגימה של עד 192kHz וסקצית מוניטורינג מובנת. הכמות הגדולה של האפשרויות הגלומות בכרטיס הופכות אותו למתאים למגוון יישומים, הפאנל הקדמי מכיל מסך צבעוני המציג לא פחות מ 60 ערוצים ושליחות לאפקטים בזמן אמת ומאפשר שליטה על כל הדברים החשובים מבלי לגעת בעכבר.

ספינת הדגל החדשה של RME היא ממשק לתחום האודיו המקצועי עם ורסטיליות גדולה מבחינת חיבורים ואפשרויות באריזה קומפקטית תואמת זיווד 19". הממשק עוצב למשתמשים שלא מוכנים להתפשר בסאונד, ביציבות, בהשהיה הנמוכה ובתכונות המקצועיות. שוב RME קבעו אבן דרך בתחום ממשקי האודיו כולל מול הטובים ביותר, ואפילו קצת יותר.

איכות סאונד

כשזה מגיע לאיכות הסאונד ומחיר כנגד ביצועים RME משחקת בליגה משלהם, ה UFX כמובן לא שונה. כמו שאר הכרטיסים מהחברה הממשק משלב מעגלים אנלוגים משובחים עם סט ממירים מעולה, לכן כל היציאות והכניסות המאוזנות מעניקות רמת רעש אולטרה נמוכה ועיוות נמוך. כמסורת הידוע של RME הממירים והפריאמפים לא מייצרים "סאונד משלהם" הם לא מוסיפים או מחסירים כלום מהסאונד המקורי, פשוט לוכדים אותו בצורתו המקורית.

הממירים הם מהדור החדש ביותר וכל הכניסות והיציאות פועלות ב 192kHz ומגיעות לתחום דינאמי אמיתי של 118dBA בפלייבק וגם ביציאות האוזניות. יציאות האוזניות מציגות ווליום גבוהה במיוחד לא משנה עם חוברו להן אוזניות עם התנגדות גבוהה או נמוכה. הכניסות המאוזנות מבוססות על עיצוב ייחודי ל RME המאפשרות השהייה נמוכה בהמרה ולקוחות מתוך ממיר ה"על" ה ADI-8-QS. מעגל ה DA מבוסס על סדרת ה M-Series. שני העיצובים מבטיחים יחס אות לרעש נמוך ועיוות נמוך לאורך תחום רחב של עוצמות המתחם האנלוגי.
אודות לדחיקת ה jitter המעולה והיעילה, טכנולוגית SteadyClock משלימה את ממירי הקצה אפילו במצב slave לממשק דיגיטאלי אחר. כל יציאה וכניסה ניתנת לכיוון אינדיבידואלי בהתאם לעוצמת התדר הנכנס\יוצא מהמכשיר או מ TotalMix: -10dBV, +4dBu, +2dBV ( High Gain ) , +13dBu ו- +19 dBu לסקלה הדיגיטאלית המלאה. יציאות ה XLR (למוניטורים למשל) מאפשרות כיוון העוצמה עד ל +24 dBU. כל היציאות תומכות ב ASIO-Direct-Monitoring.

מחיר: 11,500₪

Fireface UCX

הדגם שעשה את המהפכה בכרטיסי הקול בתערוכת NAMM 2012 כבר כאן!
Fireface UCX הוא פתרון המשלב בתוכו את כל העולמות בתחום האודיו המקצועי בפורמט קומפקטי להקלטות אולפן והופעות חיות.
הוא ממשיך מסורת ארוכה של RME של עיצוב קומפקטי בגודל חצי מדף וממשק אודיו מהקצה העליון. בדגם החדש ארזו למעלה מ- 300 רכיבים אלקטרוניים מעבר למה שכבר מצויד היטב בדגם - Fireface UC!!! RME ארזה שוב את כל הטכנולוגיות החדישות ביותר מספינת הדגל זוכת הפרסים ה-UFX ועוד כמה פיתוחים חדישים במארז הקומפקטי והחדש. התוצאה היא שילוב מדהים של המוצרים המצליחים ביותר של: Fireface UFX/ UC/ 400/ Babyface.

ה UCX מבוסס על ספינת הדגל ה UFX עם הדור החדש של הממירים מ-RME שמציעים איכות עוד יותר גבוהה ונתונים יבשים שעוברים כל כרטיס אחר, זוג כניסות המיקרופון גם נלקחו ישירות מ-UFX ומציעים את טכנלוגית AutoSet שמאפשרת קביעה גסה של ה Gain על ידי שליטה אוטומטית על עוצמת ההגברה ביחס לאות הכניסה (מעולה בהקלטת זמרים מתחילים למשל שנוטים לצעוק וללחוש בטק אחד) כל זאת ללא לימיטר או עיבוד דינאמי קלאסי.ה-UCX מציע חיבור USB2.0 ו- Firewire באמצעות טכנולוגיית X-Core. חברת RME אינה משתמשת ב"שבבי מדף" לתקשורת בין הכרטיס למחשב, הם כותבים מחדש שבב ה-DSP שדואג לתקשורת מהירה ויציבה לכל סוגי המחשבים, אחד מהיתרונות הבולטים הם ש-RME מעדכנים את תצורת התקשורת בהתאם לשבבי ה USB וה-FireWire במחשבים העדכניים. לכן RME ידועים בממשקים "לא מפונקים" שעובדים עם כל מחשב ומוציאים מהמחשב הפשוט ביותר את המיטב לו הוא מסוגל. עוד יתרון הוא טכנולוגית SteadyClock שבעצם עובדת מול השעון הפנימי גם במצב Slave להבטחת ביצועים מרביים גם בחיבור למערכות דיגיטליות נחותות או ל-iPad.

ה- Fireface UCX הוא לא רק גרסה מוקטנת של הלהיט UFX, עם ה- Core-X, ומנוע האפקטים המלא של ה-UFX הוא ממשיך את המסורת של הממשקים המוצלחים והקומפקטים של RME, ומשלב אותו עם הנוחות המושלמת של ה-Babyface כשלט רחוק הכלול יחד עם הממשק. עם ה- UCX חברת RME מחדשת מוצר מושלם על ידי שיפור התכונות הקיימות והוספת מאפיינים חדשים מתוחכמים:

כמה מהמאפיינים החדשים:

  • דור חדש של ממירים קצה עליון בעלי נתוני עכבה ורעש עצמי נמוכים במיוחד עבור אולפני מאסטרינג.
  • זוג קדם מגברים ברמה הגבוהה ביותר אשר נלקחו מספינות הדגל המובילות ביותר של RME: Fireface UFX ו – Micstasy, הכוללים גם הגנה מפני עומס ודיסטורשן.
  • דרייבר חדש התומך USB2/3 ו-Firewire400 לביצועים מרביים ועכבה נמוכה יותר מאי פעם, יחד עם היציבות הידועה מדרייברים של RME על שני פורמטי התקשורת.
  • TotalMix FX יחד עם מנוע האפקטים מבוסס DSP המלא של ה-UFX בתדר דגימה של עד 192 kHz
  • יחידת מוניטורינג מתקדמת ונוחה לתפעול יחד עם השלט הכלול בחבילה.
  • תוכנת המדידה המדויקת בעולם DIGICheck עכשיו גם ל-MAC OSX!!!
  • ובנוסף לכל החידושים ה- Fireface UCX הוא כרטיס הקול המקצועי הראשון המותאם לעבודה מלאה עם מוצרי Apple – iPad / iPad2 והופך אותם לתחנת עבודה אמיתית להקלטה ופלייבק ברמה הגבוהה ביותר של עד 8 כניסות ויציאות אנאלוגיות!!!!

מחיר: 8150₪

Fireface UC

RME יצרו כרטיס חדש ששובר את כללי המשחק!

לראשונה כרטיס בחיבור USB 2.0 מקצועי אמיתי ובמהירות שאפשר למצוא רק בממשקי PCI או PCIe! במקום להשתמש בצ'יפ USB פשוט כמו שאר החברות RME יצרו ממשק USB שתוכנת מחדש לחלוטין על צ'יפ ה- TI ומציע את אותם מהירויות והגדרות השהייה כמו כרטיסים סופר מהירים בממשק פנימי.
מבחינת המעגל האנלוגי RME העתיקו את אותם קדם מגברים זוכי פרסים ואותם ממירים מה Fireface 400 אשר ידוע ככרטיס הפופולרי ביותר בעולם. יתרון נוסף הוא למחשבים ניידים אשר מכילים בד"כ שבבי FireWire נחותים אך חיבורי USB התואמים לאודיו מקצועי ובכך להמנע מרכישת מתאמים ו"הבאלגן" הקשור בד"כ למתאמים אלו.

מחיר: 6600₪